שימור וטיפוח שטחי נוי

שלב תכנון והקמת הגינה הוא החלק החשוב ביותר בחייה של הגינה.

 מאותה נקודה הגינה רק מתחילה את חייה ומשם נדרש לטפח אותה כדי שתשגשג, תגדל, תפרח ותלווה אתכם בחייכם להמון שנים שמחות.

 תמיד יש מה לעשות בגינה, לכסח מדשאות, לדשן את צמחי הגן, לגזום שיחים, לקטום ורדים, לגזום עצים, לרסס ולקלתר, לעשב ולנטר מזיקים, ולכל זאת נדרשת יד מקצועית ומיומנת כידו של אביגדור הגנן שראתה וטיפחה גינות במהלך 20 שנות עבודתו בתחום. 

 אחד מהשירותים שלנו ב"גני אל" הוא אחזקת גינות שהקמנו וגם עוזרים לגינות שלאו דווקא אנחנו הקמנו אך זקוקות לעזרה, לשתיהן – באותה אהבה ומסירות, נעניק טיפולים תקופתיים ויישורי קו חד פעמיים. 

 אביגדור מקבל כל לקוח וכל גינה באותה אהבה, גם אם יש לכם גינה שהוקמה מזמן או גינה שהוזנחה לא מעט זמן או גינה שאתם מתחזקים כגננים חובבים והייתם רוצים יד מקצועית שתבצע את משימת יישור הקו באופן חד פעמי או באופן תקופתי אנחנו כאן בשבילכם. 

מהו גינון?

גינון הוא תרגול של גידול וטיפוח של צמחים בגנים,
על פרחיהם , עלוותם, או המראה הכללי; אם זה בוסתני פירות או נטיעות שדרות ארוכות עם אחד או יותר סוגים שונים של שיחים, עצים, צמחים עשבוניים, לחצרות מגורים כולל מדשאות ונטיעות היסוד, אפילו צמחים במיכלים גדולים או קטנים הגדלים בתוך או בחוץ.
בשונה מחקלאות שעוסקת בגידול של זן אחד של צמח או עץ בכמויות גדולות, גינון מיוחס לגידול של מספר רב של צמחים שונים ונטיעות מעורבות על פני שטח מוגדר, הדבר כרוך בשתתפות פעילה של הגנן בגידולם של הצמחים ונוטה להיות עתיר עבודה.
המעצב של הגן מספק גם הכוונה וגם ופיקוח במהלך הבנייה ובכך מסתיימת עבודתו, הגנן הוא האדם שיש לו את היכולת לשמור על עיצובו של הגן ושימורו לשנים רבות.

עבודתו  של הגנן במהלך השנה כוללת שתילת פרחים וצמחים אחרים, עישוב, גיזום, שתילה והסרת פרחים מתים, ערבוב והכנת חומרי הדברה ומוצרים אחרים לטיפול מזיקים, וטיפול בגן בקומפוסט ובדשנים. הגנן צריך לשלוט בצמחי הגן באמצעות שיטות פיסיקליות או כימיות.

הגנן המקצועי בהכרח בעל הכרות מעמיקה עם זנים שונים של צמחים ובוטניקה בכלל,אגרונומיה,קרקע ומים.

עכשיו כשגם זה ברור אפשר להמשיך..

Back To Top
  דילוג לתוכן